Burun Botoksu

Burun sırtında bazı kişilerde daha belirgin olan ve gülünce belirginleşen katlantı ve çizgiler uygun noktalara, uygun dozda yapılan burun botoksu ile çözüme kavuşur.

Burun Botoksu 2 sebeple yapılmaktadır.

1. Burun yanlarında, burun sırtında özellikle gülme ile beliren çizgiler(bunnylines – burunda tavşan çizgileri) bazı insanlarda estetik olarak rahatsızlık verebilmektedir. Aktif olarak kullanılmayan belirli bir fonksyonu olmayan bu kaslar ufak botoks dokunuşları ile hareketsiz hale getirilebilir. Düzenli botoks uygulamaları ile de zaman içerisinde iyice zayıflamış ve belirsiz hale getirilebilir.

2. Burun ucunu aşağı çeken kasın Botoks ile gevşetilmesi ile burun ucu yukarı kalkar. Böylece 1-2 mm kadar ameliyatsız burun ucu kaldırma gerçekleştirilmiş olur.

Burun botoksu günlük yaşam içerisinde öğle arası yapılabilecek hızlı basit ve etkili bir estetik uygulamadır.

Burun botoksu yaptıranlar en sık sordukları sorular ;

Burun sırtımda özellikle gülünce oluşan kırışıklıklar burun botoksu ile geçer mi?

Burun sırtında bazı kişilerde daha belirgin olan ve gülünce belirginleşen katlantı ve çizgiler uygun noktalara, uygun dozda yapılan burun botoks ile çözüme kavuşur. Genellikle tüm yüz botoksunun bir parçası bazen de sadece bu sebeple “burun botoksu” yapmaktayız. Bunnylines (tavşan çizgileri) olarak da anılan bu çizgiler o bölgede belirgin bir fonksiyonu olmayan kasların aşırı gelişmesinden oluşur. Burun çizgileri botoks uygulamasından 7-15 gün sonra kaybolur. Burun botox uygulaması etkinliği 5-6 ay kadar devam eder.

Botoksla burun ucu kaldırma yöntemi nedir?

Burun ucumuzu aşağı doğru çeken “depressorseptinasi” kası botoks ile zayıflatılıp burun ucu ameliyasız olarak 1-2mm kaldırılabilir. Tek bir enjeksiyon ile yaklaşık 2 dakika süren bir işlemdir. Ağrısız burun botox sonrası hemen işe veya sosyal hayata dönülebilir. Etkisi 5-6 ay kadar devam edebilir. Aynı seansta kaz ayaklarına botoks, kaş arası botoks gibi farklı bölgelere de botoks yapılabilir.

Burun botoksu ile ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun ucunu aşağı doğru çeken “Depressorseptinasi” kasının botoks ile blokajı ile burun ucunu birkaç milimetre kaldırmanın mümkün olduğundan bahsetmiştik. Burun kanatlarına yapışan “Levatoralaquenasi” özellikle gülme esnasında burun kanatlarını yana doğru açar. Gülme sırasında aşağıdoğru çekilip yana doğru açılan burun ucu birçok kişinin hoşuna gitmemekte ve bu durumun düzeltilmesi amacı ile bize başvurmaktadırlar. Dinamik burun ucu yerine gülme ve mimiklerden etkilenmeyen daha statik burun ucu ve kanatları oluştırmak için bu iki kas botoks ile zayıflatılır. Ameliyatsız burun estetiği veya burun botoksu ile ameliyatsız burun estetiği olarak anılan bu yöntem birkaç dakika süren kısa ve ağrısız bir yöntemdir. Botoks ile burun estetiği, ameliyatı göze alamayan, burun ucu düşük ve konuşurken burun kanatları açılıp burun ucu hareket eden kişiler için tercih edilen bir yöntemdir.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun dolgusu ile burun estetiği, burun botoks uygulamaları ile kombine edilebilir. Ameliyat riskleri ve masrafını tolere etmek istemeyen, hafif burun deformiteleri olan, burun ameliyatı olma konusunda kaygılarını yenememiş kişilerde ameliyatsız burun estetiği adı ile anılan işlemler yapılabilir.

Burun botoksu ile burun ucu kaldırılır. Burun sırtında hafif kemeri olan kişilerde uygun yerlere uygun miktarda dolgu uygulamaları ile burun sırtı düz bir hale getirilebilir. Aynı seansta burun ucuna yapılan dolgular ile burun ucu yukarı kaldırılabilir. Burun dolgusu ile burun profili düzeltilebilmektedir.

Burun botoksu fiyatı nedir?

Botoks ile burun ucu kaldırma fiyatı ve tüm burun botoksu fiyatı beraberinde yapılacak ek botoks ve dolgu uygulamalarına göre değişkenlik gösterir.