Cildin zamanla kaybettiği nemle beraber, hem elastikiyet yok olur, hem de cilt ışıltısını, sağlıklı rengini kaybetmeye başlar. Bu anlamda kaybedilen ışıltıyı ve pembeliği cilde yeniden kazandıran gençleştirmede en etkili estetik tedavi uygulamalarından biri mezolifting.

Her kadın aynaya baktığında göz kenarlarında, dudakların çevresinde belirmeye başlamış minik görünce üzülür, cildini her zaman genç, pürüzsüz, ipeksi bir parlak görmek ister ve böylesi bir cilde kavuşmak için tıbbın sunduğu yeni imkânlardan yararlanmak ister. Bu alanda tıp, her geçen gün yeni yeni seçenekler sunuyor.   

Cilt gençleştirme ve iyileştirme konusunda ön plana çıkmış uygulama ‘mezolifting’,  yani cilde küçük enjeksiyonlar ile onlar olmadığı için yaşlanma sürecinin çalışıp doku kaybına neden olduğu molekküllerin verilmesi işlemi. Mezolifting ile cilde Vitamin Aminoasit, Hyalüranik Asit gibi temel molekküller yanında hekim tecrübesi ile eklenebilen özel ‘growth’ faktörler ve yüz kaslarınızın daha sıkı olmasını sağlayan protein moleküller de verilebiliyor.

Gerçek mezolifting, 4 ile 6 ay arasında yapılan,  tüm yüz boyun ve dekolteyi içeren bir uygulamadır.  15 gün aralarla yapılan vitamin terapilerinden çok farklıdır. Uygulama sırasında hasta ağrı hissedebilir ama uygulamadan sonra, yan etki dediğimiz bu olumsuzluklar geriler. Mezolifting ile cildin yokluğunda,  çöktüğü kollegen,  elastikiyetini kaybettiği elastin ve kuruyup hassaslaştığı hyalüranik asit takviyesi yapılır. Uygulama sonrası, hasta cildinin daha sıkı, nemli ve canlı göründüğünü hisseder. 15. gün eklenen proteinlerle gerginlik ve sıkılık artar.  Aslında etki süresinin geçmesi diye bir şey söz konusu değildir ama olay cilt üretme değil tüketme dönemi olduğu için cilt yine kayıp yönüne gidecektir. Bu nedenle de 4 ile 6 ay arasında tekrarlanmalıdır.